Вшанування захисників Києва

Напередодні 70-річчя визволення України та 71-ї річниці звільнення Києва від гітлерівських загарбників ветерани війни і праці університету та представники Студентської гвардії відвідали один із кращих військових музеїв України – Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», що знаходиться на околиці села Нові Петрівці Вишгородського району. Тут, на території Лютізького плацдарму, 3 листопада 1943 року війська 1-го Українського фронту розгорнули Київську стратегічну наступальну операцію, в результаті якої 6 листопада 1943 року ціною кровопролитних боїв столиця України була звільнена від фашистських окупантів.
У центрі уваги 27-метрова діорама «Битва за Київ – Лютізький плацдарм». Події вересня-листопада 1943-го року стають буквально відчутними, коли вдивляєшся в обличчя персонажів, зображених майстром батального живопису, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Присекіним. Діорама справила особливе враження на присутніх, серед яких були й учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні – доцент історичного факультету Дмитро Прохоров та доцент радіофізичного факультету Євген Кучеренко.
У супроводі аудіозапису знову вибухали гранати й падали бомби – жахливе відлуння перебігу надзвичайно кровопролитної битви за Дніпро, де у холодній воді, під масованим артилерійсько-кулеметним вогнем ворога переправлялись на правий берег ті, кому ми сьогодні вдячні за визволення столиці нашої держави.
Музей насичений справжніми речами легендарної епохи, яка все більше йде від нас в історію. На трьох поверхах експонується більше десяти тисяч реліквій і матеріалів, пов’язаних з обороною нашої столиці у 1941 році та подіями осені 1943 року, зокрема з форсуванням Дніпра та ходом Київської наступальної операції. Тут можна побачити макет бліндажа Ватутіна, різноманітну зброю, фотографії, посуд, нагороди, фронтові листи, особисті речі й уніформу солдатів. Навіть експонуються «речові докази» вторгнення агресора на нашу землю – військове спорядження ворога й легкий мотоцикл «Вікторія», на якому 19 вересня 1941 року фашисти в’їхали в Київ… Зацікавленість викликала інформація про воїнів-тварин, адже бойовими товаришами були не лише собаки або коні, а й верблюди.
На території історико-культурного комплексу просто неба виставлені зразки прославленої бойової техніки періоду Великої Вітчизняної війни. Тут відбуваються вистави-реконструкції військових операцій 1943 року зі звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників. Сюди приїжджають доторкнутися до історії, вшанувати визволителів Києва й задуматись над тим, що всі наступні покоління мають бути гідними спадкоємцями своїх батьків і дідів.
Символічно, що до ветеранської екскурсії долучилась молодь, яка цікавиться історією і відчуває відповідальність за майбутнє своєї країни, якій не бракує патріотизму і яка здатна захищати свободу й незалежність Батьківщини. Представники Студентської гвардії розповіли про свою організацію і подарували музею-заповіднику український прапор – як символ зв’язку поколінь.

 

Оголошення

1 квітня о 14:30 в 202ауд. головного корпусу

Відбудеться розширене засідання Ради ветеранів (37 осіб). Передбачено обговорення проектів Комплексної програми громадянської дії Ради ветеранів.