Зберегти пам’ять про учасників війни

В умовах, коли перед Україною постало питання збереження територіальної цілісності держави, військово-патріотичне виховання на рівні з військовою складовою набуває першочергового значення. Це визначено в Указі Президента України  № 744/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності", де підкреслено  необхідність розробити й затвердити Міністерству освіти і науки України разом із Міністерством оборони України план заходів щодо докорінного поліпшення патріотичного виховання молоді, формування позитивного ставлення до виконання конституційного обов'язку із захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, підвищення престижу військової служби та військової освіти.
Напередодні 70-ї річниці звільнення України та 71-ї річниці звільнення Києва від нацистських загарбників у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка була відкрита виїзна виставка, яка підготовлена  Національним музеєм Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років під назвою «Київські адреси сповіщень про загибель. Візуальна версія однойменного видання».
На виставку завітали  студенти університету, які проходять військову підготовки  за програмою  офіцерів запасу. У  цей  складний час, коли війна точиться на східних кордонах нашої держави, виставка як ніколи є актуальною, адже в Другій світовій війні Україна перетворилась на театр бойових дій і війна зачепила кожну сім’ю. Документи наглядно ілюструють долі простих киян, які стали учасниками тих подій. Особливе місце у виставці займають похоронки – ці чорні листи війни, які сповіщали сім’ї загиблих про смерть їхніх чоловіків та дітей. Похоронки надходили не тільки в 1941-1945 рр. До окремих сімей ці листки потрапляли ще й у 60-ті роки, ламаючи останню надію на повернення рідних з війни. Загалом близько 90 тисяч киян загинуло на фронтах тієї війни.
На виставці також  представлені матеріали про відомих київських підпільників – Героїв Радянського Союзу В.С. Кудряшова, П.М. Буйко, В. Грисюка та інших.
Для молодого покоління події тих часів є далекими та, певною мірою, не завжди зрозумілими: чому була розв’язана війна і хто винен у загибелі мільйонів людей? Спроби підміни понять в історії призведуть до розколу, а не до об’єднання всіх верств населення, вони діють не на користь суспільству у ці важкі часи боротьби за існування держави.
Час вимагає  розробки державної  програми військово-патріотичного виховання          населення. В основі програми мають бути традиційні цінності – вивчення вітчизняної історії та рідного краю, культури, поважне ставлення до бойових традицій ветеранів Збройних Сил, екскурсії до музеїв, покладання квітів до пам’ятників, зокрема й Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. 
Відвідування виставки  допоможе молоді зберегти народну пам’ять про ті трагічні часи та зробити все, аби запобігти таким подіям у майбутньому.

Дорохов М.С.
Голова ради ветеранів Військового інституту
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

 

Оголошення

1 квітня о 14:30 в 202ауд. головного корпусу

Відбудеться розширене засідання Ради ветеранів (37 осіб). Передбачено обговорення проектів Комплексної програми громадянської дії Ради ветеранів.