Українське військо сильне патріотичним духом

Для збереження територіальної цілісності держави військово-патріотичне виховання разом з військовою складовою набуває першочергового значення. За ініціативою ветеранської організації Військового інституту 12 листопада 2014 року була організована зустріч студентів з учасниками антитерористичної операції (АТО). 
Події останніх місяців стали для нас хоча й не оголошеною, але справжньою війною. Вона, можливо, так і увійде в історію як війна України проти зовнішньої агресії. Боротьба за перемогу стала всенародним рухом, справою всіх і кожного. 
Президент України Петро Порошенко відзначив, що за останні місяці у важких виснажливих боях народилося нове українське військо. Воно сильне не лише зброєю та хистом, але й потужним патріотичним духом. Словосполучення «захисник Вітчизни» перестало бути абстрактним ритуальним висловом. Воно наповнилося конкретним змістом. 
Саме тому з'явився Указ Президента України «Про День захисника України» з метою вшанування мужності та героїзму захисників. Віднині відзначатимемо його щороку 14 жовтня. Відвагу та самопожертву, відчайдушність та бойове братерство в зоні антитерористичної операції демонструють кожного дня наші воїни. 
Серед них багато випускників Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Є й такі, хто відзначений державною нагородою від Президента України – це лейтенант Є. Махов. 
Сумлінно і чесно виконували свої військові обов’язки в визначених районах зони АТО ад’юнкт нашого навчального закладу підполковник юстиції М. Зайцев, курсанти О. Подволоцький, А. Якимчук, Р. Вовк. Майор О. Колісник допомагав командуванню налагодити взаємодію з органами влади, громадськими організаціями, проводив роз’яснювальну роботу серед місцевим населення. Психологи Н. Клімова, В. Єгорова проводили адаптаційні заходи з пораненими учасниками АТО в госпіталях. Офіцери Н. Мась і Н. Сторожук працювали на “гарячій лінії” у структурах Міністерства оборони України. 

Учасники АТО поділились з курсантами особливостями військової служби у зоні бойових дій, висловили окрему подяку активістам волонтерського руху Військового інституту. Особливо важливою їхня допомога була в перші тижні агресії. В університеті створена Координаційна Рада з питань волонтерської допомоги, що її очолює В. А. Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Великий обсяг роботи в Раді проводить представник Військового інституту курсант 3 курсу Ю. Голуб. Присутні мали можливість переглянути документальні фільми про події на Сході України. 

Голова Ради ветеранів ВІКНУ
полковник запасу, учасник бойових
Київського національного університету
дій в Афганістані М.С. Дорохов

 

Оголошення

1 квітня о 14:30 в 202ауд. головного корпусу

Відбудеться розширене засідання Ради ветеранів (37 осіб). Передбачено обговорення проектів Комплексної програми громадянської дії Ради ветеранів.